Mc Donald’s Menüler – Mc Donald’s Sipariş

mc donalds menüler mc donalds sipariş

https://siparis.mcdonalds.com.tr/

 

Mc Donald’s Telefonla Sipariş Hattı:

444 62 62

 

Mc Donald’s ın Hikayesi ve Tarihi:

Dick ve Mac McDonald, New England’da mevcut olmadığını düşündükleri fırsatları aramak için California’ya taşındı. Film işinde başarısız olduklarından, daha sonra arabalı restoranların işletilmesinde başarılı olduklarını kanıtladılar. 1948’de operasyonlarını düzene sokarak ve 15 sent hamburgerlerden oluşan Speedee Servis Sistemlerini tanıtarak risk aldılar. Restoranın başarısı, kardeşlerin konseptlerini franchise etmeye başlamasına yol açtı – dokuzu işleyen restoran haline geldi.

Ray Kroc

Chicago’lu bir yerli olan Ray Kroc, ikinci sınıftan sonra Birinci Dünya Savaşı Kızılhaç Ambulans Kolordusu’na katılmak için liseden ayrıldı. Savaş, birimi denizaşırı ülkelere gönderilmeden önce Ray’in müzisyen olarak geçimini sağlamak için eve dönmesi ve ardından kağıt bardak satmasıyla sona erdi. 1939’da Multimixer’in (bir milkshake karıştırma makinesi) münhasır distribütörü oldu. 1954’te McDonald kardeşleri ziyaret ederek onların franchise acentesi olmasını sağladı. Nisan 1955’te Des Plaines, Illinois’de McDonald’s Corp.’un öncülü olan McDonald’s System, Inc. için ilk restoranı açtı. McDonald’s, kardeşin şirketinin haklarını 1961’de 2,7 milyon dolara satın aldı.

McDonald kardeşler, mimarlarının Speedee Servis Sistemlerini öne çıkaracak dikkat çekici bir bina tasarlaması konusunda ısrar etti. Mimar Stanley Meson, “Kırmızı ve Beyaz” ın tasarımı hayal kırıklığına uğratmadı. Çatı çizgisinin biraz fazla düz olduğunu hisseden Dick McDonald, binaya kemerler ekledi. Bir tabela üreticisi “Altın Kemerler” i yaratarak onlara sarı neon ekledi. Bugün hala faaliyet gösteren en eski McDonald’s Red and White (1953’te açıldı) Kaliforniya, Downey’dedir.